Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Z technických důvodů je nyní možnost nákupu pozastavena

 

ZAJÍMAVOSTI A TIPY

Historie a vývoj pneumatik

Historie pneumatik


Jedním z nejdůležitějších vynálezů, bez kterého bychom se jen sotva obešli, je kolo. Tento dokonalý tvar byl postupem času, především pro využití v dopravě, doplněn o jeho neodmyslitelnou část – pneumatiku. V tomto krátkém článku vás seznámíme se vznikem kola a především s nejdůležitějšími momenty ve vývoji pneumatiky. 

 
Napsal: admin | 17. června 2016

Druhy a rozdělení pneumatik

Druhy pneumatik

První vzduchem plněná pneumatika byla vynalezena už v roce 1845 Robertem Williamem Thomsonem. V roce 1888 se pak začaly uplatňovat nejprve pro jízdní kola, ale s pokrokem doby se rozšířilo jejich využití také do automobilového průmyslu.

 
Napsal: admin | 14. května 2016

Jak vybrat letní pneumatiky

 

Jak si vybrat letní pneumatiky

Povinnost mít zimní obutí 31. březnem skončila. Nyní již můžete, pokud to počasí dovolí, směle přezouvat na letní pneu. Pokud se chystáte pořídit nové, je potřeba věnovat určitý čas jejich výběru. Na trhu je celá řada pneumatik od levných značek po ty dražší a kvalitnější. Nejprve byste si měli ujasnit priority, např. zda zvolíte sportovní/ekonomickou pneumatiku. Potom zkuste projít testy pneumatik, které realizují všemožné organizace s tím, že největší váhu dávejte těm, které jsou nejblíže vašemu požadovanému rozměru.

 
Napsal: admin | 16. dubna 2016

Životnost nových pneumatik aneb kdy jsou nové pneu staré?

Vzhledem k tomu, že se teď před sezónou objevuje řada dotazů na DOT, např. to že zákazník požaduje DOT dva týdny starou apod., považujeme za nutné tuto problematiku osvětlit a pomoci vám s reakcemi na takové nelogické požadavky způsobené dřívější chorou mediálních masáží. 

 
Napsal: admin | 19. září 2014

Skladování pneumatik

Pneumatiky na discích se skladují poskládány na sobě nebo zavěšeny. Pneumatiky bez ráfku se skladují postaveny vedle sebe (viz obrázek). Aby nedocházelo k deformacím takto uskladněné pneumatiky, doporučuje se cca 1× za 14 dní pneumatiky pootočit. V každém případě se doporučuje pneumatiky po sezóně před namontováním na vůz nechat znovu převážit a zkontrolovat tlak.

 
Napsal: admin | 4. září 2014

Levně, ale chytře

Je spousta řidičů, kteří vyhledávají pneumatiky ekonomické třídy, jenž se dají pořídit za podstatně nižší cenu oproti pneumatikám střední či vyšší třídy.

 
Napsal: admin | 4. února 2013